počítadlo.abz.cz info fotogalerie links kontakt

    Pochopil jsem, že fotografování je velice naplňující a obohacující závislost. Závislost, která zároveň dokáže člověku vzít spoustu času při následné editaci a prezentaci fotografií. Proto budu na stránkách umísťovat pouze vybrané projekty a akce. Ve větším rozsahu se budou fotografie objevovat na mém profilu na FB.

https://www.facebook.com/jan.mendricky

...............................................................................................................................................................

Fotografování se mi stalo koníčkem v deseti letech. Postupem času jsem poznal kouzlo fotokomory a kouzlo vzniku černobílé fotografie. Stále jsem se však fotografii věnoval pouze okrajově. Hlavní náplní života mi byl sport. Časem se fotografování zcela vytratilo.

Znovu jsem kouzlo fotografie objevil až s příchodem digitální fototechniky. Od roku 2002 jsem fotil s digitálním kompaktem Olympus. Na počátku roku 2006 jsem zjistil, že pokud chci tvorbu technicky posunout směrem nahoru, musím techniku obměnit. Jednoznačnou volbou v té době byla digitální zrcadlovka Canon EOS 350D. Jejím nástupcem je současná 600D. Mým oblíbeným tématem je krajina. Nepokouším se specializovat a vyniknout v určitém směru. Spíše se snažím pochopit fotografii a práci se světlem obecně.

Chvíle prožité s fotoaparátem mi pomáhají absolutně se odpoutat od okolního světa a najít chvíle klidu v této uspěchané době. Od roku 2006 také navštěvuji Fotoklub "Spoušť" ve Vrchlabí.